Takaisin coveragearkistoon

Poro Tour Standard Top 8 Pakkalistat

Lisännyt: Poromagia /

Kahdeksan parhaan pakkalistat 18.8. pelatusta Poro Tour Standard -turnauksesta.

Teemu Halonen - UW Gifti

Creatures

MääräNimi
4Angel of Invention
4Champion of Wits
4Minister of Inquiries
2Sunscourge Champion

Non-Creature Spells

MääräNimi
1Cast Out
4Chart a Course
2Fumigate
4God-Pharaoh's Gift
1Negate
4Refurbish
2Search for Azcanta
4Strategic Planning
1Thopter Arrest

Lands

MääräNimi
5Plains
4Glacial Fortress
1Hostile Desert
3Ipnu Rivulet
3Irrigated Farmland
7Island

Sideboard

MääräNimi
2Authority of the Consuls
2Baffling End
1Forsake the Worldly
1Fumigate
2Jace's Defeat
2Lyra Dawnbringer
3Negate
1Nezahal, Primal Tide
1Teferi, Hero of Dominaria

Jens Johansson - BR Aggro

Creatures

MääräNimi
2Soul-Scar Mage
4Bomat Courier
2Kari Zev, Skyship Raider
4Scrapheap Scrounger
2Heart of Kiran
4Goblin Chainwhirler
1Pia Nalaar
1Ahn-Crop Crasher
2Rekindling Phonenix
2Glorybringer
2Hazoret the Fervent

Non-Creature Spells

MääräNimi
2Chandra, Torch of Defiance
3Abrade
2Unlicensed Disintegration
2Cut // Ribbons

Lands

MääräNimi
1Swamp
14Mountain
4Dragonskull Summit
4Canyon Slough
2Aether Hub

Sideboard

MääräNimi
1Magma Spray
3Chandra's Defeat
1Glorybringer
1Chandra, Torch of Defiance
1Angrath, the Flame-Chained
1Unlicensed Disintegration
2Insult // Injury
1Doomfall
4Duress

Olli Raudus - BR Aggro

Creatures

MääräNimi
2Soul-Scar Mage
4Bomat Courier
2Kari Zev, Skyship Raider
2Heart of Kiran
4Scrapheap Scrounger
2Pia Nalaar
4Goblin Chainwhirler
2Rekindling Phoenix
2Hazoret the Fervent
1Glorybringer

Non-Creature Spells

MääräNimi
1Magma Spray
1Cut // Ribbons
3Abrade
2Unlicensed Disintegration
1Karn, Scion of Urza
2Chandra, Torch of Defiance

Lands

MääräNimi
2Aether Hub
4Dragonskull Summit
4Canyon Slough
1Swamp
14Mountain

Sideboard

MääräNimi
3Chandra's Defeat
4Duress
2Glorybringer
1Doomfall
1Banefire
1Unlicensed Disintegration
1Insult // Injury
1Magma Spray
1Chandra, Torch of Defiance

Leo Lahonen -

Creatures

MääräNimi
4Bomat Courier
2Glorybringer
4Goblin Chainwhirler
2Heart of Kiran
2Kari Zev, Skyship Raider
2Pia Nalaar
2Rekindling Phoenix
4Scrapheap Scrounger
1Soul-Scar Mage
2Hazoret the Fervent

Non-Creature Spells

MääräNimi
1Karn, Scion of Urza
2Unlicensed Disintegration
2Cut // Ribbons
3Abrade
2Chandra, Torch of Defiance

Lands

MääräNimi
1Swamp
14Mountain
4Canyon Slough
4Dragonskull Summit
2Aether Hub

Sideboard

MääräNimi
3Chandra's Defeat
4Duress
1Glorybringer
1Insult // Injury
1Siege-Gang Commander
2Magma Spray
1Doomfall
1Chandra, Torch of Defiance
1Banefire

Teemu Rantanen - Mono-U Storm

Creatures

MääräNimi
4Ornithopter
3Glint-Nest Crane
4Sai, Master Thopterist

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Renegade Map
3Mox Amber
4Orophetic Prism
2Metalspinners Puzzleknot
4Inspiring Statuary
2Aetherflux Reservoir
2Metallic Rebuke
4Paradoxical Outcome
3Baral's Expertise
2Commit // Memory

Lands

MääräNimi
4Zhalfirin Void
1Inventors' Fair
14Island

Sideboard

MääräNimi
3Negate
3Navigator's Compass
2Merchant's Dockhand
2Jhoira, Ships Captain
1Treasure Map
1Mountain
1Karn, Scion of Urza
2Unsummon

Kalle Saleva - Kale Saleva

Creatures

MääräNimi

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Teferi, Hero of Dominaria
2Syncopate
2Blink of an Eye
2Essence Scatter
1Negate
4Disallow
1Glimmer of Genius
1Hieroglyphic Illumination
3Settle the Wreckage
2Fumigate
2Approach of the Second Sun
4Seal Away
2Search for Azcanta
3Cast Out

Lands

MääräNimi
2Field of Ruin
4Glacial Fortress
2Ipnu Rivulet
4Irrigated Farmland
5Island
2Memorial to Genius
8Plains

Sideboard

MääräNimi
1Gideon's Reproach
2Negate
1Forsake the Worldly
3History of Benalia
1Invoke the Divine
3Regal Caracal
3Torrential Gearhulk
1Nezahal, Primal Tide

Roope Metsä - Punainen ja Valkoinen (musta)

Creatures

MääräNimi
4Bomat Courier
1Glorybringer
4Goblin Chainwhirler
2Heart of Kiran
2Kari Zev, Skyship Raider
2Pia Nalaar
4Scrapheap Scrounger
2Soul-Scar Mage
2Hazoret the Fervent
2Rekindling Phoenix

Non-Creature Spells

MääräNimi
3Abrade
2Chandra, Torch of Defiance
1Magma Spray
2Unlicensed Disintegration
1Karn, Scion of Urza
1Cut // Ribbons

Lands

MääräNimi
2Aether Hub
4Canyon Slough
4Dragonskull Summit
14Mountain
1Swamp

Sideboard

MääräNimi
3Chandra's Defeat
1Doomfall
1Glorybringer
4Duress
2Insult // Injury
1Siege-Gang Commander
1Chandra, Torch of Defiance
1Karn, Scion of Urza
1Unlicensed Disintegration

Matti Kuisma - Turbo Fog

Creatures

MääräNimi

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Root Snare
4Haze of Pollen
4Gift of Paradise
4Supreme Will
4Chart a Course
3Search for Azcanta
1Bounty of the Luxa
1Glimmer of Genius
4Teferi, Hero of Dominaria
1Nissa, Steward of Elements
4Nexus of Fate

Lands

MääräNimi
1Botanical Sanctum
4Irrigated Farmland
4Scattered Groves
4Hinterland Harbor
2Sunpetal Grove
4Forest
4Island
3Glacial Fortress

Sideboard

MääräNimi
2Baral, Chief of Compliance
3Manglehorn
3Negate
3Jace's Defeat
1Nezahal, Primal Tide
1Cleansing Nova
1Lyra Dawnbringer
1Carnage Tyrant