Takaisin coveragesivulle

Poro Tour Standardin Top 8 Pakkalistat + Siistein Pakka Voittajalista

Lisännyt: Poromagia /

Lauantaisen Poro Tour Standardin kahdeksan parhaan sekä "Siistein Pakka"-kilpailun voittajan listat.

Jesse Juote - Grixis Control

Creatures

MääräNimi
1Dragonlord Silumgar
3Goblin Dark-Dwellers
4Jace, Vryn's Prodigy
3Kalitas, Traitor of Ghet

Non-Creature Spells

MääräNimi
2Fiery Impulse
2Grasp of Darkness
2Transgress the Mind
2Ultimate Price
1Infinite Obliteration
3Kolaghan's Command
1Radiant Flames
3Read the Bones
3Ruinous Path
1Dark Petition
1Silumgar's Command
2Chandra, Flamecaller

Lands

MääräNimi
3Evolving Wilds
3Foreboding Ruins
2Island
2Mountain
1Shivan Reef
4Smoldering Marsh
4Sunken Hollow
4Swamp
3Wandering Fumarole

Sideboard

MääräNimi
1Dragonmaster Outcast
1Dragonlord Silumgar
3Duress
1Rending Volley
2Negate
1Infinite Obliteration
3Radiant Flames
2Virulent Plague
1Ob Nixilis Reignited

Joona Tiinus - Esper Dragons

Creatures

MääräNimi
4Jace, Vryn's Prodigy
2Kalitas, Traitor of Ghet
4Dragonlord Ojutai
2Dragonlord Silumgar

Non-Creature Spells

MääräNimi
1Sorin, Grim Nemesis
4Silumgar's Scorn
1Silumgar's Command
1Negate
2Grasp of Darkness
3Ultimate Price
2Foul-Tongue Invocation
3Languish
1Anguished Unmaking
1Anticipate
2Painful Truths
1Read the Bones

Lands

MääräNimi
2Shambling Vent
3Caves of Koilos
4Choked Estuary
4Sunken Hollow
3Prairie Stream
2Port Town
4Island
4Swamp

Sideboard

MääräNimi
1Dark Petition
2Virulent Plague
1Infinite Obliteration
1Negate
2Transgress the Mind
1Ob Nixilis Reignited
1Dragonlord's Prerogative
2Duress
3Dead Weight
1Languish

Joonas Eloranta - 4.5 Color Company

Creatures

MääräNimi
3Brood Monitor
4Catacomb Sifter
4Duskwatch Recruiter
4Eldrazi Displacer
4Elvish Visionary
4Loam Dryad
4Reflector Mage
2Zulaport Cutthroat

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Collected Company
3Cryptolith Rite

Lands

MääräNimi
4Caves of Koilos
4Evolving Wilds
3Forest
1Island
4Llanowar Wastes
1Plains
1Swamp
2Westvale Abbey
4Yavimaya Coast

Sideboard

MääräNimi
1Enlightened Ascetic
3Lambholt Pacifist
2Matter Reshaper
2Negate
3Reality Smasher
2Transgress the Mind
2Ultimate Price

Ossi Lukkarinen - Kalitakset Hus!!

Creatures

MääräNimi
3Kytheon, Hero of Akros
2Anointer of Champions
4Knight of the White Orchid
4Town Gossipmonger
4Dragon Hunter
4Expedition Envoy
2Anafenza, Kin-Tree Spirit
4Thalia's Lieutenant
4Thraben Inspector

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Declaration in Stone
2Gryff's Boon
4Always Watching

Lands

MääräNimi
19Plains

Sideboard

MääräNimi
3Gideon, Ally of Zendikar
1Gryff's Boon
3Hanweir Militia Captain
1Westvale Abbey
2Stasis Snare
3Secure the Wastes
2Lantern Scout

Markku Rikola - Markun Standardi on GW

Creatures

MääräNimi
4Thraben Inspector
4Sylvan Advocate
4Archangel Avacyn
4Hangarback Walker

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Oath of Nissa
4Dromoka's Command
4Nissa, Voice of Zendikar
4Gideon, Ally of Zendikar
3Secure the Wastes

Lands

MääräNimi
7Forest
7Plains
4Canopy Vista
4Fortified Village
3Westvale Abbey

Sideboard

MääräNimi
2Lambholt Pacifist
1Evolutionary Leap
1Linvala, the Preserver
1Quarantine Field
3Angelic Purge
3Declaration in Stone
3Tragic Arrogance
1Sigarda, Heron's Grace

Andrei Häyrynen - Bant Company

Creatures

MääräNimi
4Bounding Krasis
2Nissa, Vastwood Seer
4Duskwatch Recruiter
4Reflector Mage
4Sylvan Advocate
4Jace, Vryn's Prodigy
2Tireless Tracker
2Archangel Avacyn

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Collected Company
2Declaration in Stone
3Dromoka's Command

Lands

MääräNimi
4Evolving Wilds
2Yavimaya Coast
3Canopy Vista
4Prairie Stream
3Lumbering Falls
4Forest
3Plains
2Island

Sideboard

MääräNimi
2Declaration in Stone
2Tragic Arrogance
2Clip Wings
2Hidden Dragonslayer
2Surrak, the Hunt Caller
4Negate
1Dispel

Simo Stigman - 4c Aristocrats

Creatures

MääräNimi
4Loam Dryad
4Elvish Visionary
4Duskwatch Recruiter
4Catacomb Sifter
4Eldrazi Displacer
4Reflector Mage
3Brood Monitor
2Zulaport Cutthroat

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Collected Company
3Cryptolith Rite

Lands

MääräNimi
4Evolving Wilds
4Yavimaya Coast
4Llanowar Wastes
3Caves of Koilos
3Westvale Abbey
3Forest
1Swamp
1Island
1Plains

Sideboard

MääräNimi
4Reality Smasher
3Negate
1Enlightened Ascetic
2Transgress the Mind
1Ultimate Price
2Sylvan Advocate
2Fleshbag Marauder

Janne Muilu - BW Eldrazi Midrange

Creatures

MääräNimi
3Archangel Avacyn
2Ayli, Eternal Pilgrim
3Eldrazi Displacer
3Hedron Crawler
2Kalitas, Traitor of Ghet
4Knight of the White Orchid
3Thought-Knot Seer

Non-Creature Spells

MääräNimi
1Anquished Unmaking
4Declaration in Stone
3Secure the Wastes
2Ultimate Price
2Gideon, Ally of Zendikar
2Sorin, Grim Nemesis

Lands

MääräNimi
3Battlefield Forge
1Blighted Fen
1Blighted Steppe
4Caves of Koilos
4Forsaken Sanctuary
5Plains
4Shambling Vent
2Swamp
2Westvale Abbey

Sideboard

MääräNimi
3Flaying Tendrils
3Languish
1Linvala, the Preserver
1Quarantine Field
2Reality Smasher
2Tragic Arrogance
1Virulent Plague
2Hallowed Moonlight

Olli Raudus - Sweet Temur Walkers Deck

Creatures

MääräNimi
1Dragonmaster Outcast
4Sylvan Advocate
2Deathcap Cultivator
1Nissa, Vastwood Seer
3Woodland Wanderer
2Dragonlord Atarka

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Oath of Nissa
2Oath of Chandra
2Oath of Jace
1Jace, Unraveler of Secrets
2Sarkhan Unbroken
2Chandra, Flamecaller
1Fiery Impulse
4Traverse the Ulvenwald
2Radiant Flames
1Nissa's Pilgrimage
1Explosive Vegetation

Lands

MääräNimi
4Lumbering Falls
4Cinder Glade
4Evolving Wilds
4Shivan Reef
5Forest
3Mountain
1Island

Sideboard

MääräNimi
1Fiery Impulse
1Twin Bolt
2Radiant Flames
1Dragonmaster Outcast
1Den Protector
1Epiphany at the Drownyard
2Negate
2Invasive Surgery
1World Breaker
1Chandra, Fire of Kaladesh
2Clip Wings