Takaisin coveragearkistoon

Suomenmetaruuskilpailuiden Top 8 Pakkalistat

Lisännyt: Poromagia /

Lauantaina pelattujen SM-kisojen kahdeksan parhaan pakkalistat löytyvät nyt alta.

Roope Metsä - UB Midrange

Creatures

MääräNimi
4Champion of Wits
2Torrential Gearhulk
4Glint-Sleeve Siphoner
2Ravenous Chupacabra
3The Scarab God

Non-Creature Spells

MääräNimi
2Essence Scatter
1Supreme Will
1Syncopate
1Arguel's Blood Fast
2Cast Down
1Doomfall
4Fatal Push
4Vraska's Contempt
1Commit // Memory
2Liliana, Death's Majesty

Lands

MääräNimi
4Aether Hub
4Drowned Catacomb
4Fetid Pools
2Field of Ruin
5Island
7Swamp

Sideboard

MääräNimi
1Arguel's Blood Fast
1Bontu's Last Reckoning
2Contraband Kingpin
1Dispossess
2Duress
1Essence Extraction
1Glimmer of Genius
1Infernal Reckoning
1Jace's Defeat
2Negate
1Sorcerous Spyglass
1Walking Ballista

Lauri Pispa - UB Control

Creatures

MääräNimi
4Torrential Gearhulk
1The Scarab God

Non-Creature Spells

MääräNimi
3Censor
2Essence Scatter
4Disallow
1Syncopate
1Commit // Memory
2Glimmer of Genius
4Hieroglyphic Illumination
2Search for Azcanta
1Negate
1Cast Down
4Fatal Push
4Vraska's Contempt

Lands

MääräNimi
8Island
5Swamp
4Drowned Catacomb
4Fetid Pools
4Field of Ruin
1Submerged Boneyard

Sideboard

MääräNimi
1Bounty's Last Reckoning
1Arguel's Blood Fast
1Deadeye Tracker
1Negate
2Duress
2Vizier of Many Faces
2Essence Extraction
1Jace's Defeat
2Infernal Reckoning
2Walkingi Ballista

Leo Lahonen - BR Aggro

Creatures

MääräNimi
2Glorybringer
4Goblin Chainwhirler
2Hazoret the Fervent
2Kari Zev, Skyship Raider
2Pia Nalaar
2Rekindling Phoenix
1Soul-Scar Mage
4Bomat Courier
2Heart of Kiran
4Scrapheap Scrounger

Non-Creature Spells

MääräNimi
3Abrade
2Chandra, Torch of Defiance
1Magma Spray
2Unlicensed Disintegration
1Cut // Ribbons
1Karn, Scion of Urza

Lands

MääräNimi
2Aether Hub
4Canyon Slough
4Dragonskull Summit
14Mountain
1Swamp

Sideboard

MääräNimi
3Chandra's Defeat
1Chandra, Torch of Defiance
2Doomfall
4Duress
1Glorybringer
1Hour of Glory
1Karn, Scion of Urza
1Magma Spray
1Siege-Gang Commander

Teemu Myllynen - Steel Leaf Stompy

Creatures

MääräNimi
4Llanowar Elves
3Greenbelt Rampager
4Servant of the Conduit
2Thorn Lieutenant
4Steel Leaf Champion
3Rhonas the Indomitable
4Vine Mare
4Verdurous Gearhulk

Non-Creature Spells

MääräNimi
3Adventurous Impulse
2Blossoming Defense
3Cartouche of Knowledge
2Commit // Memory

Lands

MääräNimi
4Botanical Sanctum
4Hinterland Harbor
2Aether Hub
1Hashep Oasis
11Forest

Sideboard

MääräNimi
2Aetherspire Harvester
2Sorcerous Spyglass
3Thrashing Brontodon
4Negate
1Confiscation Coup
2Banefire
1Mountain

Teemu Halonen - UW Gift

Creatures

MääräNimi
4Angel of Invention
4Champion of Wits
1Exclusion Mage
4Minister of Inquiries
2Sunscourge Champion

Non-Creature Spells

MääräNimi
2Cast Out
1Search for Azcanta
1Negate
4God-Pharaoh's Gift
4Chart a Course
2Fumigate
4Refurbish
4Strategic Planning

Lands

MääräNimi
4Glacial Fortress
1Hostile Desert
2Ipnu Rivulet
4Irrigated Farmland
7Island
5Plains

Sideboard

MääräNimi
1Authority of the Consuls
2Baffling End
1Baral, Chief of Compliance
1Cataclysmic Gearhulk
1Fumigate
3Jace's Defeat
2Lyra Dawnbringer
2Negate
1Nezahal, Primal Tide
1Sunscourge Champion

Joonas Eloranta - BR Aggro

Creatures

MääräNimi
4Bomat Courier
4Scrapheap Scrounger
2Kari Zev, Skyship Raider
2Heart of Kiran
4Goblin Chainwhirler
2Pia Nalaar
1Hazoret the Fervent
3Rekindling Phoenix
2Glorybringer
2Soul-Scar Mage

Non-Creature Spells

MääräNimi
3Abrade
2Unlicensed Disintegration
3Chandra, Torch of Defiance
1Cut // Ribbons

Lands

MääräNimi
4Dragonskull Summit
4Canyon Slough
14Mountain
1Swamp
2Aether Hub

Sideboard

MääräNimi
3Duress
3Doomfall
3Chandra's Defeat
2Magma Spray
2Karn, Scion of Urza
2Sorcerous Spyglass

Rasmus Mellanen - BR Aggro

Creatures

MääräNimi
4Bomat Courier
1Soul-Scar Mage
4Scrapheap Scrounger
2Kari Zev, Skyship Raider
2Heart of Kiran
4Goblin Chainwhirler
2Pia Nalaar
3Rekindling Phoenix
2Hazoret the Fervent
2Glorybringer

Non-Creature Spells

MääräNimi
2Chandra, Torch of Defiance
1Magma Spray
3Abrade
1Cut // Ribbons
2Unlicensed Disintegration

Lands

MääräNimi
4Dragonskull Summit
4Canyon Slough
2Aether Hub
14Mountain
1Swamp

Sideboard

MääräNimi
3Duress
2Doomfall
2The Eldest Reborn
2Hour of Glory
2Karn, Scion of Urza
3Chandra's Defeat
1Magma Spray

Mikko Airaksinen - Turbo Fog

Creatures

MääräNimi

Non-Creature Spells

MääräNimi
4Chart a Course
3Search for Azcanta
4Haze of Pollen
4Root Snare
4Gift of Paradise
3Supreme Will
2Bounty of the Luxa
2Glimmer of Genius
4Teferi, Hero of Dominaria
4Nexus of Fate

Lands

MääräNimi
4Irrigated Farmland
4Scattered Groves
4Hinterland Harbor
3Glacial Fortress
2Sunpetal Grove
4Island
4Forest
1Field of Ruin

Sideboard

MääräNimi
2Invoke the Divine
2Jace's Defeat
3Negate
2Settle the Wreckage
2Walking Ballista
2Lyra Dawnbringer
2Baral, Chief of Compliance